Mioweb recenze: co musíte vědět

Úvod > Webové stránky zdarma > Mioweb recenze


Když jsem přemýšlela nad tím, co odlišuje Mioweb od ostatních programů, ve kterých si můžete sami vytvořit jednoduché webové stránky, uvědomila jsem si, že Mioweb je hlavně prodejní web.

Co to znamená a pro koho je nejvhodnější tento editor se dočtete v následující Mioweb recenzi.


Vyzkoušet MiowebMioweb recenze: pro koho je tento nástroj nejužitečnější?

Když potřebujete nové internetové stránky, není vůbec snadné se zorientovat v nabídce software pro tvorbu webu.

Pro výběr toho správného editoru webových stránek je důležité si nejprve uvědomit, k čemu bude váš web sloužit a pro koho je určený. Prohlédněte si, co nabízí Mioweb »

Podle účelu budeme volit i program pro tvorbu webu.

Důvodů, proč si lidé pořizují vlastní webové stránky je opravdu hodně a mezi ty nejčastější patří tyto:

 • Web jako vizitka pro prezentaci fyzických výrobků či služeb
 • Web jako klasický e-shop na prodej produktů
 • Web pro online podnikání: prodej infoproduktů
 • Web ve formě blogu pro sdílení názorů a myšlenek
 • Webové stránky pro jednorázovou událost: svatba, oslava, závod
 • Webové stránky pro neziskové organizace, obce, zájmové skupiny, bytová družstva atd.


Pokud si plánujete vytvořit web sami, na výběr máte tyto 2 možnosti:

 • vytvořit jej ve WordPressu
 • a nebo využít online nástroj na tvorbu webové stránky, ve kterém si web "naklikáte" sami. Jedním z nich je například právě Mioweb.

 1. Co je Mioweb
 2. Klady a zápory Miowebu
 3. Ceník Miowebu
 4. Hlavní konkurenti Miowebu
 5. Weby vytvořené na Miowebu
 6. Mioweb: zkušenosti uživatelů


1. Co je Mioweb?

Mioweb je ryze český software pro tvorbu webu online.

Tento nástroj na tvorbu webu pochází od seskupení kolem Davida Kirše. David Kirš je známý svými motivačními videi a propagací "infopodnikání".

Infopodnikatelé jsou ti, kteří mají web jako prostředek k vytváření příjmů prodejem e-booků či online kurzů.

Zatímco Webnode je určen spíše pro živnostníky a drobné podnikatele, Mioweb je přizpůsoben právě infopodnikatelům tím, že je propojen s e-mailingovými a fakturačními nástroji a tomu odpovídá i cena.

Nově si můžete Mioweb pořídit pouze v jediném tarifu, který obsahuje všechny funkce. To je určitě zjednodušení. Cena tohoto tarifu je 2 000 Kč měsíčně (přesněji 2 420 Kč s DPH). Mioweb platíte měsíčně, s možností službu kdykoliv ukončit.


Mioweb je online program na tvorbu webu, který vznikl v Brně v roce 2012.

Hlavní charakteristiky Miowebu:

 • má již více než 6.000 uživatelů,
 • běží na něm více než 9.000 webů,
 • prostředí úpravy článků připomíná WordPress, z kterého tento program vzešel,
 • seskupuje komunitu se zájmem o infopodnikání,
 • česká technická podpora, hotline, portál nápovědy a návody,
 • vhodné pro jedno i vícestránkové weby, eshop, landing pages, členské sekce, webináře, kampaně, produktové weby,
 • na výběr máte více než 30 šablon, 41 vzorových stránek, 45 obsahových prvků pro vaše okamžité použití.

Prohlédněte si, co nabízí Mioweb »


Jak vznikla tato Mioweb recenze?

Protože znám pár lidí, kteří mají v Miowebu vytvořen pěkný web, rozhodla jsem se ho také vyzkoušet, abych měla srovnání.

Přihlásila jsem se do 14 denního zkušebního provozu, který je v nabídce za 1 Kč. Web se chvíli vytvářel, na e-mail mi každý den chodilo demo, což je super, ale nepřišlo mi heslo. Heslo se dalo ale dobře vygenerovat.

Vstoupila jsem do členské sekce, kde jsem si zvolila v horní navigační liště "Moje weby" a poté kliknete u svého zkušebního webu na ozubené kolečko (administrace).

Poté budete přesměrováni do aplikace Smartselling, kde si budete muset opět vygenerovat nové heslo. Když se vám podaří proklikat se různými "hrami" a obrázky, dostanete se konečně k výběru šablony. Hurá!


Bohužel ovládání Miowebu mi přijde trošku těžkopádnější než např. u mého favorita Webnode, kde mám vlastní virtuální kuchařku a vložení nového receptu mi zabere skutečně pár minut.

Pokud se vám Mioweb nelíbí a chcete včas ukončit vaše členství, klikněte v horním menu v členské sekci na "Podpora", dále na blok "Mám otázky k fakturacím" a "Chci změnit tarif". Vyplníte a odešlete formulář s požadavkem na ukončení. Do pár hodin bylo vše vyřízeno.2. Klady a zápory Miowebu


Klady Miowebu

Nejnovější statistiky mluví jasně: v oblasti webových stránek do pár desítek tisíc se už dnes nevyplatí dělat někomu stránky na míru a tak někteří webdesigneři používají tento a podobné programy na tvorbu webu pro své zákazníky. Po zaškolení k používání si mohou uživatelé své stránky lehce upravovat sami.

Mioweb je nejvhodnější řešení pro ty, kteří využijí jeho snadné napojení na mailingový a fakturační systém: tedy pro ty kteří prodávají e-booky či e-kurzy.

Pro živnostníky, menší firmy, lékařské ordinace, penziony, restaurace, stránky obcí, osobní webové stránky, finanční nebo výživové poradenství je určitě vhodnější využít jednodušší nástroj, jako například Webnode.


Mioweb splňuje všechna kritéria, která klademe na moderní webové stránky:

 1. Být zabezpečené pomocí SSL certifikátu: jak to poznáte? Adresa webové stránky bude začínat na https.
 2. Být responzivní: přizpůsobí se velikosti každého displeje (od malého mobilu přes tablet až po obrovské monitory) aniž by zůstala část skryta nebo aniž byste museli zvětšovat velikost písma.
 3. Web by měl být vícestránkový - důležité pro optimalizaci pro vyhledávače.
 4. Web musí být snadno editovatelný: abyste si mohli sami jednoduše přidávat nové články, doplňovat informace, aktualizovat.
 5. Mioweb také poskytuje robustní sadu nástrojů pro správu obsahu, včetně editoru pro snadnou úpravu textu, obrázků a videí.
 6. Zákaznická podpora na vás bude mluvit česky.
 7. A co je neméně důležité: webové stránky vytvořené v Miowebu jsou opravdu hezké.


Zápory Miowebu

Tady bych určitě zmínila vyšší cenu (2.000 Kč měsíčně bez DPH) a navíc je nutno platit licenci pro každý další web zvlášť - za 1.000 Kč bez DPH.

Na linku technické podpory se dovoláte pouze ve všední den od 9 do 16 hodin, což může trochu zkomplikovat tvorbu webu, když se do ní pustíte o víkendu.

Na druhou stranu můžete využít podporu Facebookové skupiny a přehlednou nápovědu.


Vyzkoušet Mioweb3. Mioweb: ceník

Za 2.000 Kč měsíčně (bez DPH) můžete mít jednoduchý malý e-shop postavený na Miowebu. Smlouvu můžete kdykoli ukončit, protože platíte měsíčně. Mioweb si můžete za 1 Kč vyzkoušet na 14 dnů. Zjistíte tak, zda vám Mioweb vyhovuje a zda se vám s ním dobře pravuje.

Cena každého dalšího webu pod účtem v tarifu Mioweb je 1 000 Kč (1 210 Kč s DPH) měsíčně.
4. Hlavní konkurenti Miowebu: srovnání

Mezi nejpopulárnější programy na tvorbu webu u nás patří Webnode, Wix, Mioweb a WordPress. Všechny tyto editory umožňují vytvořit webové stránky online.

Srovnání Miowebu a konkurence najdete v následující tabulce:


ProgramWeb s vlastní doménou odPro koho
Webnode75 Kč / měsíc Profesionální webové stránky zdarma, možnost připojení blogu a e-shopu, vyvíjen v ČR, podpora mluví česky. Detailní recenzi Webnode si přečtěte zde.
Wix105 Kč / měsícOsobní webové stránky, firemní webové stránky, blog.
Mioweb2 000 Kč / měsícPro drobné podnikatele a pro ty, kteří prodávají hlavně infoprodukty, jako e-booky, e-kurzy.
WordPressod cca 100 Kč / měsícPro obsáhlé weby a blogy. Nazačátku je třeba investovat do profesionální šablony. Dále je nutné pravidelně stahovat aktualizace. Možná někdy budete potřebovat využít služeb programátora.


Vyzkoušet Mioweb5. Weby vytvořené na Miowebu

Mioweb nabízí připravené šablony a vizuální editor, který umožňuje jednoduché tvoření webu přidáváním předpřipravených bloků (např. služby, reference, kontakt) a zároveň umožňuje libovolné úpravy (velikost, barvy, rozložení, pozadí).

Díky této flexibilitě je možné vytvořit webové stránky různých typů, od osobních portfolií až po podnikatelské weby. Zde uvádím pro inspiraci několik podařených webů, které fungují na platformě Mioweb:

 • Dana Hanousková je expertka na e-mail marketing a automatizaci v online podnikání. Pomáhá podnikatelům, e-shopařům, marketérům a virtuálním asistentkám vyznat se v e-mail marketingu a nastavit funkční strategie v podnikání. Prohlédněte si Dany web zde.
 • Web Tři kavky, vytvořený Hanou Valentovou, je místem, kde se prolínají fotografie, nemódní návrhářství a inspirace. Hana je produktová a portrétní fotografka, která umí spojit fotografii, šití a inspiraci do jedinečného celku. Její web Tři kavky je jako kouzelný svět, kde se setkávají krása, kreativita a ženská síla. Prohlédněte si web Tři kavky zde.
 • Mirek Vojáček je autor a lektor, který se zaměřuje na souvislosti mezi naším chováním a vznikem psychických i fyzických potíží. Jeho práce se točí kolem kvantových oprav, které umožňují opravovat sebe i okolní svět pouhou myšlenkou. Prohlédněte si jeho web zde.
 • Lucie Koubek je copywriterka, lektorka a mentorka. Její odbornost spočívá v psaní prodejních textů v souladu s osobními hodnotami klientů a moderními principy marketingu. Lucie pomáhá podnikatelům psát autentické texty, které mají prodejní potenciál. Je lektorkou a mentorkou v online kurzech a také poskytuje osobní konzultace. Prohlédněte si web Lucie Koubek zde.


6. Mioweb: zkušenosti uživatelů

V jedné podnikatelské Facebookové skupině jsem narazila na tento dotaz: "Všiml jsem si, že hodně lidí tady používá Mioweb nebo Wix. Proč tyto možnosti upřednostňujete pred WordPressem? Co vám vadí na WordPressu?"

Odpovědi skutečných dlouholetých uživatelů byly natolik zajímavé, že jsem několik z nich vybrala, abyste si je mohli také přečíst:

Mioweb zkušenosti
Mioweb zkušenosti
Mioweb zkušenosti


Tato Mioweb recenze by měla sloužit k tomu, abyste zjistili, pro koho je Mioweb nejvhodnější řešení a kdo by se měl poohlédnout po jiném editoru.

Chtěla jsem také, abyste si udělali celkový přehled o tom, jaké programy na tvorbu webu jsou v současné době na trhu k dispozici. Samozřejmě, že každému bude vyhovovat něco jiného a podle toho si také vybere.

A protože zkušenosti jsou nepřenositelné, není nic jednoduššího, než si Mioweb vyzkoušet za 1 Kč na 14 dní.

Autor: Šárka Novotná


Jestli se Vám článek líbil, sdílejte, prosím:

   O MNĚ

Šárka Novotná
Ahoj. Jmenuji se Šárka Novotná.
Chtěla bych Vás provést všemi úskalími tvorby internetových stránek.
A ukázat Vám, že vytvořit vlastní web může být i zábava, pokud víte, jak na to.
O tom, proč vznikl tento portál, čtěte zde »