Tento web používá cookies.

Vytvořit webové stránky

Webnode recenze: pro koho je a pro koho není určený tento program na tvorbu webu online

WebRedaktor > Webové stránky zdarma > Webnode recenze

Hledáte program na tvorbu webových stránek zdarma? Jestli je Webnode editor pro vás ten pravý, si přečtěte v následující Webnode recenzi.


Víte, že potřebujete nové moderní internetové stránky.

A hledáte možnosti, jak je vytvořit. Co nejrychleji, nejlevněji, ale také nejkvalitněji.

Pokud jste se rozhodli, že si je vytvoříte sami, protože si zrovna nemůžete dovolit zaplatit několik desítek tisíc korun agentuře, máte 2 možnosti:

 • vytvořit je ve WordPressu
 • a nebo využít nějaký program na tvorbu webu online.

A právě tady narazíte na 2 nesmiřitelné tábory příznivců a odpůrců jednotlivých řešení.

Všechno je to vlastně způsobeno tím, že každá možnost je určena pro jiné uživatele.

Čtěte dál a dozvíte se, kdy zvolit editor webových stránek jako např. Webnode a kdy zvolit program na tvorbu webu WordPress.


Webnode recenze: pro koho je určený tento program na tvorbu webových stránek v češtině


 1. Jaký zvolit program na tvorbu webových stránek
 2. Nejlepší webové stránky zdarma: recenze a srovnání
 3. Webnode: program na tvorbu webových stránek zdarma, který vás nezklame
 4. Výhody Webnode editoru
 5. Co by se mohlo u Webnode zlepšit
 6. Jak vytvořit webové stránky ve Webnode: nápověda
 7. Webnode a SEO
 8. Webnode: změna šablony
 9. Moje zkušenosti s Webnode: snadná tvorba webových stránek online


Webnode recenze: Přečtěte si moje zkušenosti s Webnode editorem zde.

Nemáte ještě vlastní internetové stránky?

Vytvořte si webové stránky podle následujícího návodu »1. Jaký zvolit program na tvorbu webových stránek

Jak jsem již zmínila, pokud si chcete vytvořit webové stránky sami, můžete zvolit buď WordPress nebo některý program na tvorbu webu zdarma.


1.1. Pro koho se hodí WordPress?

Pro ty, kteří plánují mít web typu magazín. Tzn. tisíce stránek s kvalitním obsahem.

Co si pod tím představit?

Znáte webové stránky typu LevnoCestovani.cz nebo HonzovyLetenky.cz? To jsou mé oblíbené webové portály, které přidávají každý den nové články typu slevové akce na letenky a užitečné rady na cesty.

WordPress se hodí pro weby, které chtěji vydělávat hlavně na reklamách a provizních prodejích, to znamená, že potřebují deseti tisíce zobrazení měsíčně.

Jestliže se rozhodnete pro WordPress, počítejte s tím, že je třeba pravidelně stahovat aktualizace, také se budete muset průběžně vzdělávat a celkově webu věnovat více času. Možná někdy budete potřebovat pomoc od programátora.1.2. Kdy zvolit program na tvorbu webových stránek zdarma

Pokud máte fyzioterapeutické studio nebo jste malá stanice technické kontroly, tak je pro vás nejlepší řešení vybrat si některý editor webových stránek zdarma.

Tvorba webových stránek online je stále oblíbenější možností. Své stránky si snadno poskládáte sami i bez znalosti html kódování.

Do editoru se přihlásíte přes internet, zadáte e-mail a heslo a v intuitivním prostředí si web “naklikáte” a doplníte texty a fotkami jako kdybyste pracovali ve Wordu.

Program na tvorbu webových stránek zdarma se hodí pro drobné podnikatele, menší firmy, lékařské ordinace, penziony, restaurace, stránky obcí, osobní webové stránky, finanční nebo výživové poradenství atd.

Nejnovější statistiky mluví jasně: v oblasti webových stránek do pár desítek tisíc se už dnes nevyplatí dělat někomu stránky na míru a tak někteří webdesigneři používají Webnode a podobné programy na tvorbu webových stránek pro své zákazníky. Po zaškolení k používání si mohou uživatelé své stránky lehce upravovat sami.

Vytvořte webovou stránku do 5 minut podle následujícího návodu »2. Nejlepší webové stránky zdarma: recenze a srovnání

V českém prostředí mezi nejlepší programy na tvorbu webových stránek patří Wix, Mioweb a Webnode.

Než vybereme ten nejlepší program na tvorbu webu online, stanovíme si kritéria, která musí webové stránky v dnešní době splňovat:

 1. Být zabezpečené pomocí SSL certifikátu: jak to poznáte? Adresa webové stránky bude začínat na https.
 2. Být responzivní: přizpůsobí se velikosti každého displeje (od malého mobilu přes tablet až po obrovské monitory) aniž by zůstala část skryta nebo aniž byste museli zvětšovat velikost písma.
 3. Web by měl být vícestránkový - důležité také pro optimalizaci pro vyhledávače.
 4. Web musí být snadno editovatelný: nejlépe, pokud jste schopni si jej spravovat sami, přidávat nové články, doplňovat informace, aktualizovat.
 5. Web by měl být dobře dohledatelný vyhledávači jako je Google nebo Seznam. Toho docílíte tzv. optimalizací pro vyhledávače neboli SEO. O tom, co je SEO se dočtete zde. Když je web optimalizovaný pro vyhledávače, tak stránky najdou snadno i vaši zákazníci.
 6. Webová stránky se musí rychle načítat.

Dále jsme se rozhodli, že chceme program na tvorbu webových stránek v češtině. Přeci jenom to bude snazší jak pro editaci stránek, tak pro případné kontaktování zákaznické podpory.


A jaké jsou ty nejlepší webové stránky zdarma? Recenze a srovnání programů na vytvoření webových stránek najdete v následující tabulce:


ProgramWeb zdarmaWeb s vlastní doménou odPro koho
Miowebna 14 dní390 KčPro ty, kteří prodávají hlavně e-booky
Wixnapořád na doméně 3. řádu286 Kč ** / měsícOsobní webové stránky, firemní webové stránky zdarma (návštěvníci primárně z USA)
Webnodenapořád na doméně 3. řádu75 Kč / měsíc Profesionální webové stránky zdarma (návštěvníci především z Evropy) na podporu Vašeho podnikání, možnost připojení blogu a e-shopu

VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE

3. Webnode: program na tvorbu webových stránek zdarma, který vás nezklame

Já jsem si oblíbila Webnode editor. Kromě toho, že splňuje všechny podmínky z bodu 2, tak má ještě spoustu dalších výhod.


Co je Webnode?

Webnode je český program na tvorbu webových stránek bez znalosti html, který má po celém světě více než 30 milonů uživatelů.

Webnode působí na trhu již od roku 2008. Abych byla upřímná, ze začátku se mi šablony Webnode moc nelíbily, ale v roce 2016 prošel Webnode editor velkou změnou k lepšímu. V nové verzi 2.0 již působí stránky moderně, odlehčeně a jsou velmi dobře optimalizovatelné z hlediska SEO.

Webnode je redakčný systém, který Vám umožní vytvořit webovou stránku do 5 minut. Můžete mít i viacjazyčný web, do webu lze snadno přidat blog, eshop, objednávkový a rezervační formulář, členskou sekci či formulář na sběr kontaktů.

Stránku si uživatel skládá ze stavebnicových modulů: odstavců, titulků, ceníků apod.

Jak se vytváří webové stránky ve Webnode se můžete podívat v krátkém instruktážním videu zde.


VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE


Pojďme si teď vyjmenovat hlavní výhody a samozřejmě i nevýhody Webnode editoru.4. Výhody Webnode editoru


4.1. Nejlepší poměr cena / výkon

Bezkonkurenční cena je obrovkou výhodou Webnode editoru.

Webové stránky na doméně 3. řádu https://vasedomena.webnode.cz můžete provozovat na neomezeně dlouhou dobu. To využijete, když stránky vytváříte, můžete je tak upravovat i několik měsíců a nic neplatíte. Když jsou hotové, dokoupíte si pouze doménu a za 75 Kč měsíčně máte nové moderní webovky na doméně 2. řádu https://www.vasedomena.cz. To byste zaplatili za samotný hosting, pokud byste chtěli provozovat web na WordPressu.


4.2. Servery má Webnode umístěny v České republice

To znamená rychlé načítání stránek pro nás uživatele z Evropy. To je velká výhoda oproti Wixu, který má servery v Americe, takže všechny obrázky k vám putují přes půl zeměkoule.


4.3. Zabezpečené stránky

Stránky jsou zabezpečené prostřednictvím SSL certifikátu. Poznáte to tak, že stránka začíná na https. Nemusíte o nic žádat, nic připlácet, každé nové webovky certifikát automaticky obdrží, i když běží zdarma na doméně 3. řádu.

Webnode SEO.

Adresa začínající na https je znakem zabezpečených stránek.


4.4. Webovky vytvořené na Webnode jsou vícestránkové

Znáte některé weby, které mají v horní části navigační menu a když na některou položku kliknete, tak nepřejdete na novou stránku, ale jen odrolujete níže. To se skutečně hodí jen na opravdu miniaturní weby. Z hlediska optimalizace pro vyhledávače je mnohem lepší, když váš web bude vícestránkový, bude mít kvalitní obsah a odpovídající strukturu.


4.5. Responzivní

V dnešní době naprostá samozřejmost. Všechny stránky by měly být dobře zobrazitelné jak na malém mobilu, tak na velké monitoru. O vytvoření webu, který není responzivní ani neuvažujte, Google tyto stránky začíná přehlížet.


4.6. Webnode a SEO

Lze optimalizovat pro vyhledávače vyplněním titulku, popisku, URL adresy a správným použitím nadpisů h1 a h2. Více o SEO viz. bod 6.


4.7. Jednoduchá editace stránek

Práce s Webnode editorem je velmi intuitivní. Šablony jsou přednastavené, takže stačí přepsat jen texty a vyměnit obrázky. Snadno vložíte nový odstavec a vy si můžete vybrat, jaký typ odstavce to bude: obrázek s textem, jen text, fotogalerie, kontaktní formulář. Pokud nejste spokojeni s nějakým krokem, co jste provedli, vždy se můžete vrátit o krok zpět.


4.8. Obrázky se nemusí před vložením na web zmenšovat

To je častá chyba na některých webových stránkách.

Představte si, že jste nafotili vaši krásnou kavárnu, pro kterou si připravujete webové stránky a každá fotka mají velikost 10 MB. Takto velké obrázky se na web nedávají. Za prvé by se dlouho načítaly a za druhé by vám asi nepoděkovali uživatelé mobilních dat za spotřebovaný objem dat, pokud je třeba na jedné stránce 5 obrázků.

Z tohoto důvodu se musí fotky zmenšit jak rozměrově, tak ještě objemově v jiném programu.

Webnode to umí sám. Pozná, jestli jste vložili fotku přes celou šířku nebo jen malou do textu a odpovídajícím způsobem upraví jak rozměry, tak velikost, takže výsledná fotka má cca 300 kB.


4.9. Vybírat můžete z téměř 100 šablon

Šablony můžete vyzkoušet klidně všechny, dokud nebudete úplně spokojeni. Já jsem si oblíbila šablonu Recepty od Kláry, je hodně univerzální a lze vlastně použít na cokoli, lehce přidáte i úvodní obrázek přes celou obrazovku. Více o šablonách Webnode viz. bod 7.


4.10. Obrázky zdarma

Při vytváření webu jistě využijete obrovskou galerii obrázků, které jsou zdarma i ke komerčnímu použití.


4.11. Kontrola gramatiky

Webnode editor kontroluje překlepy nebo pravopisné chyby.


4.12. Sitemap se generuje automaticky

Soubor Sitemap.xml je další z věcí, kterou by každý správný web měl obsahovat.

Co to je Sitemap?

Soubor Sitemap.xml zůstává běžnému návštěvníkovi stránek skrytý, ale pro vyhledávače a tedy pro vaše vyšší pozice ve vyhledávání je nesmírně důležitý.

Prohledávače totiž začnou u seznamu URL adres, které najdou v souboru SITEMAP.XML na vašem webu. Pak následují odkazy z těchto stránek.

Má váš web soubor Sitemap.xml?

Můžete to zkontolovat snadno, když napíšete do vyhedávacího řádku ve vašem prohlížeči: https://www.vasedomena.cz/sitemap.xml a měl by se objevit soubor s výpisem všech stránek na vašem webu.


4.13. Blog

Lze přidat blog a výpis posledních článků můžete vložit na kteroukoli stránku webu. Skvělé je, pokud máte např. Stránky obce a v rámci webových stránek přidat blog s akcemi ve vaší obci. Výpis posledních článků se může zobrazovat hned na úvodní stránce obce.

Rozhodli jste se vytvořit si osobní blog? Ve Webnode můžete mít dokonce blog zdarma. Více o tom, jak začít blogovat, si přečtěte zde.


4.14. E-shop

Lze přidat e-shop i později, nemusíte se pro něj rozhodnout hned.


4.15. Webové stránky lze editovat i z mobilu

Na pláži, ve vlaku nebo v kavárně. Tady všude můžete od července 2019 zdokonalovat svůj web. Jak na to? Stačí se přihlásit k úpravám pomocí Vašeho chytrého telefonu a můžete přidávat a upravovat stránky webu nebo měnit nastavení.


VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE
5. Co by se mohlo u Webnode zlepšit

I když si myslím, že klady převyšují nad zápory, přeci jenom bych zmínila pár drobností, které mi ve Webnode editoru úplně nevyhovovaly. Možná to jsou drobnosti, ale chtěla bych, aby tato Webnode recenze byla úplná a abyste nebyli překvapeni, až na tyto věci narazíte.


5.1. Barva odkazů

Líbila by se mi výraznější barva odkazů. U některých šablon jsou odkazy hodně nezřetelné. To je jeden z důvodů, proč jsem si oblíbila Webnode šablonu Recepty od Kláry, protože odkazy jdou udělat hezky výrazné. Například takto:5.2. Druh písma

Každá šablona má přednastavený druh písma u hlavního textu, to nejde změnit. Lze změnit druh písma u nadpisů. Takže si dobře prohlédněte šablony a najděte si písmo, které vám bude vyhovovat.

Důvod, proč hlavní písmo nelze měnit je zřejmě ten, že šablona je předpřipravena tak, aby její druh korespondoval s druhem písma. Tzn., že beauty salon bude mít jiný druh písma než architektonické studio.


5.3. Není možné vkládat soubory PDF

To souvisí zřejmě tím, aby na vašem webu neprobíhalo velké stahování dat. Pokud tedy chcete mít na webu restaurace týdenní jídelní lístek ke stažení v PDF, tak jej budete muset nahrát na cloudové úložiště a do webu dát odkaz ke stažení. Nejpoužívanější je asi Google drive, kde můžete mít uloženo až 15 GB zdarma.


VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE

6. Jak vytvořit webové stránky ve Webnode: nápověda

Detailní návod, jak vytvořit webové stránky zdarma ve Webnode, si přečtěte zde.
7. Webnode a SEO

Optimalizace pro vyhledávače neboli SEO je nedílnou součástí každé webové stránky.

Co si pod tím představit?

I ty nejkrásnější webové stránky jsou vám k ničemu, když je zákazníci na internetu nenajdou.

Jak to udělat, aby se webové stránky dostaly na přední pozice ve vyhledávání se můžete dočíst v samostatném článku o SEO optimalizaci zde.


Když shrnu to, co je důležité pro optimalizaci webových stránek v programu na tvorbu webu online, jakým je např. Webnode, je podstatné toto:

 • Klíčové slovo lze umístit do URL adresy stránky, titulku a popisku
 • Klíčové slovo lze umístit do h1 a h2 nadpisů

Na příklad správně optimalizace webové stránky na klíčové slovo "pěstování rajčat" se podívejte na následujícím obrázku:

Webnode SEO.

Příklad optimalizace stránky ve Webnode editoru.


VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE
8. Webnode: změna šablony

Ve Webnode máte k dispozici téměř 100 šablon.

Šablony Webnode jsou přizpůsobeny pro různé druhy podnikání: od salonů krásy až po autoopravny.

Co vidím, jako velkou výhodu je, že si můžete vyzkoušet klidně všechny šablony.

Zvolíte "Vytvořit stránky" a pak kliknete na šablonu a vyplníte u ní kousek textu, zkusíte si vložit obrázek a pak dáte PUBLIKOVAT.

Stránky se vytvoří a vy si je můžete prohlédnout na mobilu popřípadě zkonzultovat s rodinou.

Dobře si tedy vše vyzkoušejte a prohlédněte, protože až své stránky vytvoříte, tak již ve Webnode šablonu nezměníte.


Pokud přeci jen potřebujete změnit šablonu ve Webnode, postupujte podle tohoto návodu:

 1. Pod svým účtem si založte nové stránky. Necháte je na doméně 3. řádu, tedy nebudete mít vlastní doménu.
 2. Původní obsah překopírujete do nových stránek. Snažte se být v tomto co nejrychlejší, protože Google penalizuje duplicitní obsah. Záměrně neuvádím, že je možné zakázat indexaci nových stránek dokud nebudou hotové, protože pak nesmíte zapomenout opět indexaci povolit.
 3. Kontaktujete zákaznickou podporu a požádáte o převedení domény na nové stránky. Stránky budou pár hodin nedostupné.
 4. Toť vše. Můžete si začít užívat nové stránky.

VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE
9. Moje zkušenosti s Webnode: snadná tvorba webových stránek online

Jak bych shrnula moje zkušenosti s Webnode editorem?

Kromě toho, že je uživatelsky přívětivý a stránky se v něm dělají jednoduše, nemusíte se starat o technické záležitosti typu:

 • vytvoření souboru Sitemap.xml
 • vytvoření souboru robots.txt
 • zabezpečení stránky SSL certifikátem
 • nastavení chybové hlášky č. 404, když stránka nebyla nalezena
 • stahování aktualizací jako se musí dělat u WordPressu


Webnode jako správný editor webových stránek zdarma za vás řeší všechny technické náležitosti a vy se můžete soustředit pouze na své podnikání.

Na moje vlastní stránky vytvořené ve Webnode se můžete podívat zde.

Zkušenosti dalších uživatelů Webnode najdete zde.


VYTVOŘTE SI STRÁNKY ZDE

Celkově si myslím, že pokud chcete mít moderní profesionální stránky, které se vám budou snadno upravovat, Webnode je ta správná volba.


Autor: Šárka Novotná
Jestli se Vám článek líbil, sdílejte, prosím:

   
O MNĚ

Šárka Novotná
Ahoj. Jmenuji se Šárka Novotná.
Chtěla bych Vás provést všemi úskalími tvorby internetových stránek.
A ukázat Vám, že vytvořit vlastní web může být i zábava, pokud víte, jak na to.
O tom, proč vznikl tento portál, čtěte zde »