Vytvořit web zdarma

Jak vytvořit webové stránky zdarma: návod v 7 krocích

Naposledy aktualizováno 3. . .

Ať již potřebujete nové webové stránky pro Váš penzion, ordinaci, kosmetické studio nebo hledáte, jak vytvořit webové stránky zdarma pro jednorázovou událost, čtěte dál.

Povedu Vás krok za krokem a naučíte se, jak vytvořit web s vlastní doménou snadno a rychle.

Také se dozvíte, co máte kde vyplnit, abyste se posunuli ve vyhledávání na internetu na 1. stránku. Odborníci tomu říkají SEO nebo optimalizace pro vyhledávače.

Vytvořte si vlastní web zde →


Jak vytvořit webové stránky zdarma?


9 kroků k vytvoření webových stránek:

 1. Tvorba webových stránek zdarma
 2. Jak vytvořit webové stránky zdarma: možnosti
 3. Jak vytvořit vlastní web zdarma i bez znalosti programování
 4. Jak vytvořit web s vlastní doménou
 5. Jak vytvořit webové stránky: návod krok za krokem
 6. Jak založit webové stránky zdarma na Webnode: návod
 7. Tvorba webu zdarma: úprava stránky včetně SEO
 8. Několik tipů pro vlastní webové stránky
 9. Jak udělat web zdarma, který vynikne
 10. Časté dotazy ohledně tvorby internetových stránek


1. Tvorba webových stránek zdarma

Vytvoření webových stránek zvládne úplně každý. Pokud tedy ještě nemáte vlastní internetové stránky, pusťte se do toho a získejte náskok před vaší konkurencí.

Připravila jsem pro vás návod, jak si založit webové stránky zdarma a jak následně stránky upravit, aby byly na internetu dohledatelné.

Tvorba webu zdarma

Když jsem před hodně lety vytvářela své první vlastní webové stránky, tak jsem je programovala v html kódu 3 měsíce a pak ještě rok upravovala. Dnes již máme naštěstí jiné a lepší možnosti. Tvorba web stránky v dnešní době není žádná věda, protože již nepotřebujete znalosti HTML, CSS a nebo jiného programovacího jazyka.

Nejlepší webové stránky jsou ty, které si vytvoříte sami.

2. Jak vytvořit webové stránky zdarma: programy


2.1. Tvorba web stránek na Wordpressu

Pro vytvoření webových stránek můžete využít WordPress. Díky němu můžete mít levné webové stránky během několika hodin.

Tento editor webových stránek je vhodný spíše pro obsáhlejší weby. Počítejte s tím, že je třeba pravidelně stahovat aktualizace a že se může stát, že některý plugin přestane fungovat nebo bude dokonce napaden jako se tomu stalo na jaře 2019 u pluginu pro sdílení na sociálních sítí (Social Warfare). Také se připravte na to, že je třeba se průběžně vzdělávat a celkově webu věnovat více času. Možná někdy budete potřebovat pomoc programátora.


VYTVOŘIT WEB ZDARMA2.2. Tvorba webových stránek zdarma pomocí šablon

Pokud nechcete řešit aktualizace ve WordPressu, zvolte přednastavené šablony.

Tvorba webových stránek zdarma pomocí speciálního programu je stále oblíbenější možností. Své www stránky si snadno poskládáte sami a nemusíte při každé změně volat programátorovi. Do editoru se jen přihlásíte a v intuitivním prostředí si web “naklikáte” a doplníte texty a fotkami.

V českém prostředí mezi nejlepší programy na tvorbu webových stránek zdarma patří Wix, Mioweb a Webnode. Jednoduché webové stránky tak můžete vytvořit do 5 minut.


2.3. Pro koho jsou nejvhodnější webovky zdarma pomocí šablon?

Toto řešení je nejvhodnější, pokud se chcete soustředit víc na své podnikání než na tvoření webových stránek.

Jak vytvořit webové stránky zdarma s vlastní doménou.
webové stránky zdarma recenze.

Tzv. "web zdarma" se tedy hodí pro drobné podnikatele, menší firmy, lékařské ordinace, penziony, osobní webové stránky atd. Vaše “webová vizitka” vznikne snadno a rychle i bez znalosti programování.

Do webu můžete přidat blog, eshop, objednávkový a rezervační formulář, členskou sekci či formulář na sběr kontaktů.

Šablony na webové stránky zdarma si můžete prohlédnout zde »3. Jak vytvořit vlastní web zdarma i bez znalosti programování

Než se pustíme do vytvoření webu, měli bychom si ujasnit toto:


3.1. Jaká kritéria musí moderní webové stránky splňovat

 • responzivní web stránky - budou se zobrazovat skvěle na všech obrazovkách
 • SEO - web je optimalizovaný pro vyhledávače, tím pádem ho snadno najdou i Vaši zákazníci
 • web by měl být vícestránkový - důležité také pro optimalizaci pro vyhledávače
 • SSL certifikát - web je bezpečný, poznáte to tak, že url adresa začíná na https
 • webová stránka se rychle načítá
 • web je snadno upravitelný a tedy stále aktuální.

VYTVOŘIT WEB ZDARMA3.2. Kde si vytvořit webové stránky zdarma?

Když víme, jaké požadavky by měly moderní webové stránky splňovat, můžeme si vybrat ten nejlepší program.

Kde vytvořit ty nejlepší webové stránky zdarma? V jakém programu vytvořit webové stránky? Srovnání editorů najdete v následující tabulce:


KdeWeb zdarmaWeb s vlastní doménou odPro koho
WordPressne39 Kč */ měsíc Pro obsáhlé weby (stovky stránek), nutná alespoň částečná orientace v html kódu
Miowebne2 000 Kč / měsícPro ty, kteří prodávají hlavně e-booky a e-kurzy
Wixnapořád na doméně 3. řádu250 Kč / měsícOsobní webové stránky, firemní webové stránky zdarma, nápověda pouze v angličtině
Webnodenapořád na doméně 3. řádu90 Kč / měsíc Profesionální webové stránky zdarma, možnost připojení blogu a e-shopu, podpora a nápověda v češtině

Pozn.:
* uvedená cena je za nejlevnější hosting u Wedosu s naším kupónem WN241RA3GP. Kupón uplatněte v prvním kroku objednávky webhostingu na tomto odkazu.


3.3. Založení webové stránky zdarma

Pokud chcete mít moderní webové stránky pro své podnikání a nechcete trávit čas učením se WordPressu, určitě vyzkoušejte program Webnode.

Proč?

 1. Wix, Webnode či Mioweb jsou si velmi podobné. Webnode má ale nejlepší poměr cena / výkon.
 2. Dále má Webnode výhodu oproti Wixu, že servery, tzn. úložiště Vašich textů a obrázků je umístěno v ČR a ne v USA. To přispívá k rychlejšímu zobrazování stránek, což Vás zvýhodní ve vyhledávačích.
 3. Webnode má velkou výhodu oproti Miowebu a tou je cena. Webnode můžete zkoušet zdarma po neomezeně dlouhou dobu, Vaše webové stránky budou fungovat na doméně 3. řádu: adresa bude vypadat takto: https://vasedomena.webnode.cz.
 4. Web na vlastní doméně https://www.vasedomena.cz můžete mít již od 75 Kč měsíčně.
 5. Přečtěte si detailní recenzi Webnode editoru zde.


4. Jak vytvořit web s vlastní doménou

Vlastní doména dodá vašemu podnikání důvěryhodnost a také zlepší umístění vašeho webu ve vyhledávačích. Dobře zvolená doména také pomůže vašim zákazníkům zapamatovat si vaše stránky a snadno se k vám vracet.

Zároveň můžete web s vlastní doménou připojit ke službám jako je Google Analytics a získat tak informace o tom, odkud návštěvníci na váš web přicházejí a jaká klíčová slova při tom vyhledávají.


Jak vytvořit web s vlastní doménou zdarma?

Pokud tedy budete chtít vytvořit web s vlastní doménou, pak si:

 1. zaregistujte nejprve web zdarma na doméně 3. řádu. Pokud se vám takto vytvořený web bude líbit a práce s webem bude pro vás uživatelsky přívětivá, tak
 2. dokupte prémiové služeby. K balíčku Mini, Standard, Profi nebo Business dokonce získáte doménu na rok zdarma.

Jestliže máte svoji doménu již registrovanou u jiného poskytovatele, je možné dle jednoduchého návodu ručně připojit vlastní doménu pomocí DNS záznamů. Přečtěte si, kde koupit doménu zde.
5.1. Jak založit webové stránky zdarmaObjeví se toto dialogové okno.

Řekněme, že potřebujeme vytvořit web pro kavárnu Slunečnice.

Název webu tedy zvolíme "Kavárna Slunečnice", tento název se stane automaticky součástí domény 3. řádu: https://kavarna-slunecnice.webnode.cz.

Dále zadáte svoji e-mailovou adresu a 6-ti místné heslo. To budou Vaše údaje k přihlašování do administrace webových stránek.

Zadejte e-mailovou adresu, kterou skutečně používáte. Nemusíte se bát, že vám bude chodit od Webnode příliš e-mailů, vlastně vám přijde pouze jeden: potvrzující registraci.

Váš e-mail je důležitý z jiného důvodu. Např. pro informaci, že vám vyprší doba registrace domény. Mohli byste tak snadno přijít o celý web.


Na zadaný e-mail obdržíte potvrzení, že Váš web zdarma byl založen, odkaz na URL adresu vašeho nového webu a videonávod.

Pokud již máte zaregistrovanou svoji doménu, budete ji moci připojit, až bude Váš nový web hotový.5.2. Založení webové stránky

V následujícím kroku si vyberete, jaký typ stránek chcete.WEBOVÉ STRÁNKY zvolíte, pokud máte kamennou provozovnu, poskytujete konkrétní služby (např. architektonické), máte informační portál (např. internetové stránky obce) nebo jste firma. Do Vašich stránek i tak můžete přidat e-shop později.

INTERNETOVÝ OBCHOD zvolíte, pokud chcete primárně prodávat výrobky. I do e-shopu pak můžete přidat blog nebo jiné informativní stránky.

A víte, co je nejlepší? Klidně se můžete rozhodnout, že si založíte další a další projekt a budete testovat, která "šablona" Vám vyhovuje nejlépe a tu pak začnete plnit texty a obrázky.5.3. Šablony na web


Na výběr máte téměř 100 moderních šablon.

Pro lepší orientaci můžete zvolit v horním menu např. Restaurace & jídlo a zobrazit šablony předpřipravené pro restaurace, kavárny, minipivovary, farmáře, výrobny zákusků, výživové poradce atd.

Po najetí myší nad konkrétní šablonu se zobrazí možnost Náhled. Všechny stránky šablony si můžete dobře prohlédnout.5.4. Na co si dát pozor při výběru šablony po web?

Webnode šablony jsou snadno přizpůsobitelné.

Většina věcí se dá upravit, doplnit nebo odebrat. Můžete přidávat stránky, vložit blog, e-shop, přidat úvodní obrázek přes celou obrazovku.

Šablony na web můžete vybírat buď s navigací po straně nebo nahoře. Záleží na tom, co Vám více vyhovuje.

Než začnete vkládat text a obrázky, vyzkoušejte si různé šablony. Prohlížejte si je na mobilu, tabletu i desktopu, abyste si byli úplně jistí.


VYTVOŘIT WEB DO 5 MINUT6. Jak založit webové stránky zdarma na Webnode: návod

Tvorba webové stránky se nejlépe vysvětluje na příkladu.

Řekněme, že chci vytvořit web pro kavárnu Slunečnice, která se nachází v centru Plzně. Tato kavárna zároveň vyrábí dorty na zakázku.

 1. Klikla jsem na záložku Restaurace & jídlo a zvolila jsem šablonu KAVÁRNA ROBUSTA, protože obrázek nezasahuje do horního navigačního menu. Je to věc vkusu, mně to přijde čitelnější, i s ohledem na to, že tam budu chtít vložit logo. Jak vytvořit LOGO zdarma si přečtěte zde.
 2. Vaše nové webové stránky se vygenerují a vy zvolíte Upravit. Před Vámi je domovská stránka.
  šablony na web zdarma.
 3. Můžete začít s úpravou textu. Myší najeďte nad předvyplněné části a vkládejte své texty. Způsob je podobný, jako když přepisujete text ve Wordu. Krátké instruktážní video, jak založit web stránky zdarma, si můžete prohlédnout zde.
 4. V pravém horním rohu si všimněte navigace STRÁNKY / NASTAVENÍ / PUBLIKOVAT / 👤.
 5. Klikněte na PUBLIKOVAT a vaše vlastní stránky jsou na světě!
 6. Zatím pouze na doméně 3. řádu a to je pro vás příležitost si stránky pořádně prohlédnout na mobilu, notebooku nebo stolním počítači.
 7. Pokud si nejste úplně jisti, vyzkoušejte více projektů. Klikněte na "hamburger menu" (nebo symbol postavičky 👤) viz. červená šipka, zvolte Moje projekty a pak Vytvořit stránky.
 8. Opakujte, dokud nejste úplně spokojeni s výběrem šablony.7. Tvorba webu zdarma: úprava stránky včetně SEO

Máte tedy vybranou šablonu. Gratuluji. Tvorba www stránek může začít.

V následujících krocích budeme přidávat texty, obrázky, vkládat nové sekce a vysvětlíme si základy SEO. I ten nejkrásnější web vám je totiž k ničemu, pokud ho na internetu nikdo nenajde.

Webnode editor je velmi intuitivní, web stránky se dobře upravují. Pokud přeci jenom provedete úkon, s kterým nejste spokojeni, můžete se vrátit o krok zpět šipkou v levém horním rohu obrazovky.

Níže jsem vypsala pár svých postřehů, které by vám měly ulehčit práci, pokud jste úplní začátečníci.7.1. Administrace a úprava webu

Nyní si vysvětlíme, k čemu slouží jednotlivé záložky v administraci vašeho webu.

V černém poli najdete šipku zpět, šipku vpřed, STRÁNKY, NASTAVENÍ, PUBLIKOVAT a "hamburger menu".

Šipka zpět: slouží pro zrušení poslední změny a návrat o 1 krok zpět.

Šipka vpřed: slouží pro opětovný návrat tam, kde jsme byli, než jsme dali šipku zpět.

STRÁNKY: Po kliknutí na záložku STRÁNKY můžete přidávat a odebírat stránky, měnit název internetové stránky, upravovat URL adresu, nastavit titulek a popisek. Blíže vysvětlím v bodu 7.2.

NASTAVENÍ: V této záložce najdete informace o vašem účtu, máte možnost dokoupit doménu, získat vlastní e-mailovou adresu, připojit Google Analytics účet. Můžete také přidat jazykovou verzi a e-shop. Zde web zálohujete, popřípadě obnovujete ze zálohy.

PUBLIKOVAT: vše, co jste vytvořili, zveřejníte kliknutím na PUBLIKOVAT.

Hamburger menu: přístup ke všem vašim projektům, fakturám, možnost vytvoření dalšího webu. Můžete upravovat své kontaktní údaje, heslo atd.7.2. Úprava internetové stránky

Po kliknutí na záložku STRÁNKY se objeví následující okno:

V levé části obrázku vidíte všechny stránky vašeho webu.

U každé stránky můžete zde změnit její název, ten se pak objeví v menu webu.

Zobrazit stránku v menu: můžete zakázat zobrazení stránky v menu, pokud např. ještě není stránka úplně hotová nebo máte stránek hodně a odkazujete na ni někde z textu.

Zamknout stránku: stránku můžete zamknout a uvidí ji pouze Ti, kteří jsou registrovaní ve vaší členské sekci.

SEO nastavení stránky: vyplňte pečlivě podle bodu 7.3., protože na tom závisí, jestli vaše webovky budou na internetu dohledatelné.

Upravit: když máte vše vyplněno, klikněte na Upravit, aby se všechny změny uložily.7.3. SEO nastavení stránky

V SEO nastavení stránky budeme vyplňovat titulek, popisek a URL adresu stránky. Více o SEO a optimalizaci webu se dočtete zde.

Na obrázku níže se podívejte, kde se tyto informace později ve vyhledávání objeví:

Klikněte na SEO nastavení stránky a zobrazí se následující políčka:

 • Titulek stránky: Titulek je nejdůležitější část vaší webové stránky. Může být dlouhý cca 55 znaků. Patří do něj klíčové slovo a ty nejpodstatnější informace.
  Pro naši kavárnu bych zvolila např. toto:
  Kavárna Slunečnice: útulná kavárna v Plzni s vlastní výrobou zákusků

 • URL identifikátor stránky: to je URL adresa Vaší stránky. Např. u této stránky je to webove-stranky-zdarma.
  Jak vyplnit? U domovské stránky nechte, jak je předvyplněný ("home"), u dalších stránek vyplňte např. takto: dorty-plzen. Bez háčků, čárek a co nejkratší. Slova oddělte pomlčkami.
  URL adresu doporučuji po nastavení již neměnit.

 • Popisek stránky: může být dlouhý cca 130 znaků. Přidejte něco, co představí váš byznys a přiměje návštěvníky prokliknout na váš web. Např: Přijďte ochutnat dorty a zákusky naší vlastní výroby. Skvělá káva a WiFi připojení zdarma.

 • Klíčová slova a ostatní políčka nechte prázdná.


VYTVOŘIT WEB ZDARMA8. Několik tipů pro vlastní webové stránky

Dobře navržená struktura webu zvýší vaše pozice ve vyhledávačích. Je také nezbytná k tomu, aby návštěvníci vašich stránek se na webu dobře orientovali. Proto se návrhu struktury webu věnuji v samostaném článku zde.


8.1. Úvodní stránka

Domovská stránka neboli Úvod: slouží jako rozcestník. Musí dát jasnou představu, o čem je Váš web a poslat návštěvníky na správnou stránku vašeho webu.

Je třeba si uvědomit, že lidé, kteří přišli na váš web z mobilního zařízení (v dnešní době cca 50% návštěvníků), vidí místo navigace jen hamburger menu a to většinou nerozkliknou.

Na začátek můžete vložit odkaz váš nejdůležitější článek (strategický obsah) a pak bloky s odkazy na další důležité stránky vašeho webu.

Co jsme udělali na domovské stránce?

Především jsem přepsala název KAVÁRNA ROBUSTA na KAVÁRNA SLUNEČNICE hned v záhlaví stránky. Tento nový název se bude nyní zobrazovat na každé stránce webu.

Dále jsem přepsala text pod úvodním obrázkem, označený jako Nadpis (H1).

Tvorba webových stránek zdarma

Změna názvu v záhlaví webu a nadpisu (h1). Více o optimalizaci webu pro vyhledávače se dočtete zde.


Všimněte si, že tento text je označen jako Nadpis neboli H1 v řeči SEO.

V nadpisu by mělo být to nejdůležitější sdělení každé webové stránky, aby váš web byl dobře dohledatelný vyhledávači. Můžete tam napsat ten samý text, jako jste dali do titulku.

Pro naši domovskou stránku může být nadpis: Kavárna Slunečnice: Kavárna v Plzni s vlastní výrobou zákusků

V nadpisu by mělo být obsaženo klíčové slovo, tedy kavárna Slunečnice, kavárna Plzeň atd.

Nadpis by měl být použit na každé stránce jen 1x, pro podnadpisy si můžete vybrat buď titulek nebo podnadpis, viz. následující obrázek.

Jak vytvořit webové stránky návod

Správné použití nadpisů a podnadpisů z hlediska optimalizace pro vyhledávače.Jak vložit klikatelný blog textu s obrázkem do Webnode?

Jak už jsem zmínila, úvodní stránka by měla sloužit k představení vašeho podnikání a vašich služeb. Zároveň slouží jako rozcestník.

Z domovské stránky by se měli lidé snadno dostat na ty nejdůležitější stránky vašeho webu. V případě naší kavárny je to KONTAKT, NABÍDKA DORTŮ, KALENDÁŘ AKCÍ atd.

Blog textu s obrázkem, který odkazuje na příslušnou stránku webu uděláme nejsnáze vložením bloku PORTFOLIO nebo SLUŽBY.

 1. Vložte novou sekci kliknutím na +.
 2. Poté vyberte druhou stránku v nabídce, viz. bod 2 na obrázku.
 3. Zvolte Portfolio.


Dále klikněte na nově vytvořený blok textu s obrázkem, zvolte Vložit odkaz, rozklikněte šipku vpravo a vyberte, na kterou stránku webu bude odkaz směřovat. Viz. další obrázek.Na výsledek se podívejte níže. Bloky "ČERSTVÁ KÁVA", "DORTY VLASTNÍ VÝROBY", "KALENDÁŘ AKCÍ" a "KONTAKT" jsou odkazy vedoucí na příslušné stránky webu.

Jak založit webové stránky zdarma


Při tvorbě webových stránek jistě využijete obrovskou galerii obrázků, kterou Webnode nabízí k využití zdarma i ke komerčním účelům.


VYTVOŘIT WEB ZDARMA8.2. Kontakt

Bývá pravidlem, že záložku KONTAKT lidé hledají v pravém horním rohu vaší web stránky.

Vložte podrobné informace o vaší kavárně, otevírací dobu, telefonní číslo (to by mimochodem mělo být vidět v pravém horním rohu každé stránky), kontaktní či objednávkový formulář.

U Webnode lze vložit i mapu.

Dále přidejte důležité obchodní informace: jména majitelů, zápis v obchodním rejstříku, pokud sbíráte na webu informace tak i odkaz na GDPR.

Nenechte návštěvníky vašich stránek nic zdlouhavě hledat. Usnadněte jim cestu k vašim službám.

Nedávno jsem na Slevomatu objevila, krásný hotel. Proklikla jsem na jeho internetové stránky a musím uznat, že web byl skutečně designově povedený, asi stál i dost peněz.

Ale ouha, musela jsem kliknout asi 7x než jsem našla stránku pro rezervaci ubytování. Nedělejte stejné chyby.8.3. Kalendář akcí

V případě naší kavárny přidáme určitě stránku s kalendářem akcí v naší kavárně: pořádáme totiž vernisáže, koncerty, dětské dny, Mikulášské besídky, přednášky, kurzy pečení dortů atd.

Stránka Kalendář akcí bude tak trochu jiná stránka. Bude to BLOG.


Co je to BLOG?

Zatímco domovská stránka (ÚVOD) nebo KONTAKT jsou tzv. statické stránky, tzn. že zůstávají víceméně stejné, blog je výpis různých článků.

Blog tedy může být např. kalendář akcí nebo výpis článků na určité téma.

Např. stavební firma může vytvořit na svém webu blog, kde budou uvedeny naposledy realizované zakázky.

Výpis článků uvedených v blogu můžete vložit na jakoukoli stránku vašeho webu. Např. kalendář akcí na úvodní stránku.

Více o tom, jak začít psát blog, si přečtěte zde.


Jak tedy vytvořit BLOG?

 1. V černé navigační liště nahoře klikněte na STRÁNKY.

 2. Zvolte Přidat stránku.

 3. Z nabídky vyberte Blog a Zvolit. Program se zeptá, jaký název stránky zvolíme. Můžeme jej nazvat např. Kalendář akcí.

 4. A toto je výsledek. V navigačním menu přibyla stránka "Kalendář akcí". Je v ní již předpřipraveno několik článků. Tyto články můžeme přepsat, smazat a také samozřejmě vytvořit nové.

  Do blogu můžeme přidávat nové články, upravovat obrázky a texty. Můžeme si zvolit, jestli se vypíší jen názvy článků nebo i s úvodním textem. Jak?

  Myší klikněte do prostoru mezi výpis článků. Třeba tam, kde je červená hvězdička. Objeví se černý rámeček kolem článků a na jeho horní hraně toto menu:


  Přidat článek: Pro přidání nového článku do blogu.
  Správa článků: Pro úpravu nadpisu, odložení publikování a SEO nastavení jednotlivých článků.
  Rozložení: Pro nastavení zobrazení článků v tomto odstavci (počet zobrazených článků, výpis pouze nadpisů, dlaždice s textem, obrázek vpravo).


 5. Výpis z blogu vložíme na úvodní stránku webu Kavárna Slunečnice:

  Přejdeme na úvodní stránku webu: Úvod. Klikneme na místo, kam chceme vložit výpis z článků "Kalendář akcí" až se objeví černá čára se znakem plus po levé straně:


  Klikněte na PLUS a vyberte, co chcete vložit. V našem případě je to Výpis článků.


  Klikněte mezi články, až se zobrazí možnost Rozložení / Zobrazit články / Zobrazit pouze Kalendář akcí.

  Klikněte na Vzhled a vyberte si např. Pouze nadpisy. Nebo si vyzkoušejte všechny vzhledy a vyberte, který se vám líbí nejvíce.8.4. Moje vlastní webové stránky zdarma

Také jsem si na Webnode založila vlastní webové stránky zdarma, kde sdílím své oblíbené recepty. Je super, že si recept mohu otevřít v mobilu, když vařím. Svoji virtuální kuchařku mám tak k dispozici kdekoli. Na moje web stránky se pro inspiraci můžete podívat zde.

Recepty jsou rozděleny na 3 kategorie: Z domácí pekárny, Sladké a Ostatní recepty. Každá kategorie je vlastně 1 blog.

Výpis článků v kategorii Z domácí pekárny může vypadat například takto:VYTVOŘIT WEB ZDARMA
9. Pár tipů, jak udělat web zdarma, který vynikne

Vždy, když vytváříte vlastní web stránky, neprezentujte sebe a své úspěchy.

Přemýšlejte nejdříve, jaký užitek přinesou návštěvníkům. Jen tak se stane z návštěvníka vašeho webu také váš zákazník.

Další tipy, jak udělat web uživatelsky přívětivý:

 • Nepřehánějte to s barvami. Jedna hlavní barva pro odkazy a druhá doplňková barva úplně stačí.
 • Používejte raději větší písmo. Web se stane více přehledným a navíc lépe čitelný i pro starší generaci.
 • Odkazy směřující mimo váš web otvírejte VŽDY v novém okně.
 • Možnost objednání nebo rezervace musí být snadno viditelná na každé stránce.
 • Ať je obsah na vaší web stránce natolik jasný a úplný, že návštěvník nebude muset hledat odpověď jinde.
 • Pro inspiraci se podívejte se na další web stránky vytvořené na Webnode zde.10. Časté dotazy ohledně tvorby internetových stránek zdarma


Mohu mít vlastní web zdarma bez reklam?

Webnode má tu výhodu, že jedinou “reklamou” je malý odkaz na Webnode v patičce webu. Určitě na Vašich internetových stránkách nebude nic blikat a ani do nich nebudou vkládány reklamy od Google nebo Seznamu.Mohu mít webové stránky zdarma s vlastní doménou?

Ano, vytvoření webových stránek je u Webnode zdarma napořád na doméně 3. řádu: ta bude vypadat nějak takto: https://vasedomena.webnode.cz.

Pokud jste se vzhledem vašich nově vytvořených stránek na doméně 3. řádu spokojeni a cítíte, že přišel čas na to, pořídit si web zdarma s vlastní doménou, zaplatíte pouze 75 Kč měsíčně za nejlevnější prémiový balíček LIMITED a Vaše profesionální webové stránky budou vypadat takto: https://www.vasedomena.cz.


To byl návod, jak vytvořit nové internetové stránky snadno a rychle.

Myslím si, že je super, pokud si chcete vytvořit vlastní web stránky sami. Nikdo totiž nemyslí na Váš byznys víc než vy. Vy ho opečováváte, přemýšlíte o něm, když stojíte ve frontě u pokladny v supermarketu. Nikdo nezná lépe Váš vkus než vy. A věřte, že své stránky dokážete postupně ladit a zlepšovat, dokud s nimi nebudete úplně spokojeni.

Webnode je skvělý program na tvorbu webu zdarma a věřím, že vytvořit si vlastní webové stránky v něm zvládnete opravdu snadno.

Pokud si s čímkoli nebudete vědět rady, detailní Webnode nápovědu najdete zde.

Autor: Šárka Novotná

Jestli se Vám článek líbil, sdílejte, prosím:

   O MNĚ

Šárka Novotná
Ahoj. Jmenuji se Šárka Novotná.
Chtěla bych Vás provést všemi úskalími tvorby internetových stránek.
A ukázat Vám, že vytvořit vlastní web může být i zábava, pokud víte, jak na to.
O tom, proč vznikl tento portál, čtěte zde »